Mokslinikai: šimtai kačių išmetamos į gatvę, nes prastai atrodo asmenukėse


Į gatvę išmetamų juodų kačių skaičius yra išaugęs, nes jos prastai atrodo asmenukėse, paskelbė Jungtinės Karalystės Karališkoji žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos organizacija. Gyvūnų prieglaudos atstovo teigimu, šios spalvos katėms surasti naujus namus yra labai sudėtinga, rašo dailymail.co.uk.

70 proc. Karališkosios žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos organizacijos globojamų kačių yra juodos.

„Yra daugybė priežasčių, kodėl mūsų prieglaudoje yra tiek daug juodų kačių. Viena iš priežasčių yra ta, kad juodi gyvūnai nuotraukose atrodo prasčiau nei kitų spalvų katės, turinčios išskirtinių bruožų“, – teigia organizacijos atstovas.

Juodoms katėms taip pat yra kur kas sunkiau surasti naujus namus. „Milwood“ kačių gelbėjimo centro Notingeme įkūrėjas Ronnie McMillenas pastebi, kad daugybė žmonių, nutarusių priglausti beglobį gyvūną ir pamatę juodas kates, paklausia, „ar neturite nieko kito?“.

„Galbūt įmantresnės katės kai kuriems žmonėms yra labiau patrauklios. Žmonėms, kurie apie kates neišmano nieko“, – portalui theguardian.com sako R. McMillenas.

Pats R. McMillenas teigia turintis dvi juodas kates ir yra įsitikinęs, jog šios – kur kas protingesnės ir meilesnės nei kitų spalvų katės.

lrt.lt