SCANPIX nuotr.

Mokslininkai: alkoholis kaltas dėl skyrybų


Didelis tyrimas, kuriame dalyvavo net 20 tūkst. susituokusių porų atskleidė, kad kuo daugiau alkoholio išgeria sutuoktiniai, tuo dažniau išsiskiria. Mokslininkai poras stebėjo net 15 metų fiksuodami, kokios priežastys skatina alkoholio vartojimą. Paaiškėjo, kad alkoholyje sutuoktiniai skandina liūdesį, nerimą, baimes.

Ar tikrai dėl skyrybų galima kaltinti tik alkoholį, jei jo gėrimą lemia įvairūs gyvenimo sunkumai? Taip, sako mokslininkai. Pasirodo, alkoholis tik trukdo įveikti gyvenimo sunkumus ir neigiamas emocijas, neleidžia siekti užsibrėžtų tikslų, griauna ryšius su partneriu.

Labiausiai santuoką veikė vieno iš sutuoktinių alkoholio vartojimas – tokios santuokos iširdavo dažniausiai. Alkoholis neleidžia žmonėms priimti vienas kito trūkumų ir privalumų, todėl poros išsiskirdavo, nurodydamos dažniausią skyrybų priežastį – „nesuderinamumas.“

Pasak Iris Krasnow, psichologės ir knygų autorės, viskas, kas atitolina nuo partnerio, kenkia santuokai. „Sutuoktiniai kaupia savyje pyktį. Jis trukdo palaikyti ne tik emocinį, bet ir fizinį ryšį. Alkoholis yra viena iš priemonių, kuri skatina kaupti pyktį savyje, nes suteikia laikiną nusiraminimą ir leidžia išvengti pokalbio su partneriu“, – sakė psichologė.

alfa.lt