Mokslininkai: besaikis išgėrinėjimas lėtina žaizdų gyjimą


Žmonės, sužeisti, kol be saiko išgėrinėja, sveiksta daug lėčiau įvykus autoavarijoms,  gaisrams , susišaudymams ir pan., nustatė Loyola Universiteto mokslininkai. Besaikis alkoholio vartojimas vakarėlio metu ženkliai sumažina imuninės sistemos pajėgumus organizmui sveikti.

Jungtinėse Valstijose, priklausomybė alkoholiui ar piktnaudžiavimas juo įtakoja nuo 20 iki 40 % ligoninėse gulinčių pacientų. Alkoholis padidina infekcijų riziką ligoninėse, taip pat ir operacijų metu. Šie pacientai po operacijų, tikėtina, sveiks ligoninėje dvigubai ilgiau, taip pat juos persekios didesnė pakartotinio hospitalizavimo rizika ir turės dvigubai didesnę tikimybę mirti nei žmonės, kurie nepiktnaudžiauja alkoholiu.

Tyrimas atskleidė, kad besaikis gėrimas sumažina baltųjų kraujo kūnelių (makrofagų) kiekį, o jie būtent ir maitinasi atliekomis ir bakterijomis. Todėl žaizdos dažniau „pagauna“ infekciją. Taip pat toks žmogaus elgesys mažina baltymų gamybą, kurie ir „pritraukia“ makrofagus į žaizdą.

Tyrime naudotas tipinis atvejis, kai geriama tris dienas iš eilės, tuomet keturias ilsimasi be alkoholio, o tada vėl tris dienas geriama išlaikant vidutinį girtumo laipsnį.

Pagal Science daily