coffee-heads.com nuotr.

Mokslininkai: kava ir arbata padeda užkirsti kelią diabetui


Naujausių tyrimų duomenimis, rizika susirgti II tipo diabetu mažesnė tiems, kurie geria kavą ar arbatą…

Pasak mokslininkų iš „Archives of Internal Medicine“, geriant kavą be kofeino, efektas dar labiau sustiprėja. Mokslininkai ištyrė aštuoniolikos tyrimų rezultatus, kuriuose dalyvavo apie pusę milijono žmonių. Analizė parodė, kad žmonės, kurie geria 3-4 puodelius kavos ar arbatos per dieną sumažina susirgimo II tipo diabetu riziką penktadaliu ar net daugiau.

II tipo diabetu paprastai serga vyresni nei 40 metų žmonės, dažniausiai nutukę. Ši liga vystosi, kai organizmas vis dar gali pagaminti insulino, tačiau to nepakanka , t.y. atsiranda reliatyvi insulino stoka. Dėl nesveiko gyvenimo būdu bei nutukimo ląstelės tampa atsparios insulinui. II tipo diabetas gali atsirasti ir kitų ligų pasekoje, kai sutrinka kasos funkcija ar dėl vaistų poveikio.

Taigi, jei tyrimo išvados tikrai teisingos, diabetikams vertėtų ne tik rūpintis kūno svoriu, bet ir nepamiršti užsikaisti vandens kavai ar arbatai. Mokslininkų skaičiavimais, papildomas puodelis kavos per dieną sumažina diabeto susirgimo riziką 7 procentais.

Tyrimui vadovavo Dr Rachel Huxley i š Sidnėjaus universiteto, Australijoje. Mokslininkų komanda nustatė, kad poveikis nesiskiria net ir vartojant kavą be kofeino, o teigiami rezultatus gali sąlygoti kavoje bei arbatoje esantys antioksidantai bei magnis.

Nors tyrėjai išlieka optimistiški ir tikisi, jog ateityje pavyks nustatyti aktyvius komponentus, kurie galėtų pagelbėti milijonams žmonių, sergantiems II tipo diabetu arba kuriems yra padidėjusi rizika, kiti ekspertai palaiko labiau skeptišką poziciją. Anot britų mokslininkės, Dr Victoria King, nėra išsamios informacijos apie kitus veiksnius, darančius įtaką II tipo cukrinio diabeto rizikos tyrimams, todėl tyrimo duomenis reikėtų pasverti atsargiau. Pavyzdžiui, didelį teigiamą poveikį įveikiant šią ligą turi subalansuotas mitybos racionas, kuriame gausu vaisių bei daržovių, o taip pat fizinis aktyvumas.