© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai: ko reikia atsisakyti, jeigu norite prailginti gyvenimą


Pabėgioję žmonės jaučiasi kupini jėgų ir patenkinti savimi. Tačiau mokslininkai tvirtina išsiaiškinę, jog bėgiojant perlenkti lazdą labai pavojinga – netgi gresia ankstyva mirtis.

Specialistai iš JAV sako nustatę, kad ilgiausiai gyvena tie, kurie sportuota saikingai, skelbia „The Daily Mail“.

„Health Day“ skelbia, jog tinkamiausias fizinio aktyvumo intensyvumas ir trukmė – dvi ar trys valandos bėgiojimo per savaitę.

Tyrimas atskleidė, jog tie, kurie bėgioja daug ir intensyviai, rizikuoja mirti anksčiau lygiai taip pat kaip ir tie, kurie jokia fizine veikla neužsiima.

Mokslininkai teigia nesantys tikri, kodėl taip yra, tačiau tvirtina, jog tai gali būti susiję su širdies sveikata.

Mokslininkai iš Širdies bei kraujagyslių tyrimų instituto Pensilvanijoje tyrė daugiau nei 3800 bėgiojančių žmonių. Tyrime dalyvavo tiek vyrai, tiek moterys – vidutinis jų amžius siekia 46 metus.

Beveik 70 proc. savanorių prisipažino per savaitę nubėgantys daugiau nei 32 kilometrus. Mokslininkai taip pat atsižvelgė į tai, kokius vaistus jie vartoja, ar skundžiasi aukštu kraujospūdžiu, padidėjusiu cholesterolio kiekiu, ar rūko.

Paaiškėjo, jog nei vienas iš šių veiksnių negali pasitarnauti bandant paaiškinti, kodėl ilgiausią atstumą nubėgantys asmenys gyvena trumpiau.

Tyrimui vadovavęs gydytojas Martinas Matsumara teigia, jog jis jokiais būdaus žmonėms nepataria atsisakyti bėgiojimo.

Svarbiausia pasirinkti optimalų fizinį krūvį, tačiau tai padaryti nėra taip paprasta.

„Mes vis dar nesuprantame, kaip pasirinkti optimalų krūvį ir taip prailginti gyvenimą, sveiką gyvenimą“, – sakė mokslininkas.

Tyrimą vertinęs mokslų daktaras Jamesas O‘Keefe mano, jog tyrimo rezultatai privers ne juokais sunerimti bėgiojimo prasme persistengiančius žmones. Jis pataria per savaitę bėgiojimui skirti apie 2,5 valandos – ir jokiais būdais neperlenki lazdos.