Mokslininkai: moterys, geriančios kavą, rečiau serga depresija


Mokslininkai nustatė, kad moterys, kurios per dieną išgeria 4 ir daugiau puodelių kavos, penktadaliu mažiau rizikuoja susirgti depresija. Tos, kurios per dieną išgeria nuo 2 iki 3 puodelių kavos, riziką susirgti depresija sumažina 15 procentų.

Harvardo universiteto mokslininkai 10 metų stebėjo 51 tūkst. moterų kavos gėrimo įpročius ir jų psichologinę sveikatą. Šiame tyrime vyrai nedalyvavo, bet ankstesnės studijos yra parodžiusios, kad kavos efektas panašus ir jiems.

Mokslininkai mano, kad kofeinas žmogaus organizme veikia panašiai kaip ir antidepresantai. Kofeinas kaip ir antidepresantai suteikia mums energijos ilgesniam laikui. Tyrimo metu mokslininkai taip pat domėjosi, kiek moterys išgeria arbatos, suvalgo šokolado, suvartoja alkoholio bei koks jų fizinis aktyvumas. Iš visų faktorių geriausias būdas sumažinti depresijos riziką – kavos vartojimas.

Harvardo mokslininkas Michelis Lucas sako: „Mūsų tyrimas įrodo teigiamą kofeino poveikį – skirtingas suvartojamo kofeino kiekis skirtingai mažina depresijos riziką.“ Kofeinas jau senai buvo žinomas kaip psichostimuliantas – medžiaga suteikianti energijos ir skatinanti gerą savijautą. Mokslininkas mano, kad ateityje kofeinas gali tapti viena iš sudėtinių antidepresantų medžiagų.

Praėjusiais metais Suomijoje atliktas tyrimas parodė, kad vyrai, per dieną išgeriantys bent 2 puodelius kavos, taip pat mažina riziką susirgti depresija. Neseniai Vokietijoje atliktas tyrimas parodė, kad šiuolaikinės moterys dvigubai dažniau serga depresija nei moterys prieš 40 metų. Manoma, kad ligą sukelia moterų siekimas suderinti šeimą ir karjerą.

Mokslininkai jau yra įrodę, kad kava padeda mažinti prostatos vėžio, Alzhaimerio riziką. Specialistai įspėja, kad per didelis kavos kiekis gali būti žalingas žmogaus sveikatai. Besilaukiančioms moterims patariama negerti daugiau 2 kavos puodelių per dieną, nes tai gali sukelti priešlaikinį gimdymą.

alfa.lt