Mokslininkai nustatė: alkanus vyrus labiau traukia apvalesnių formų moterys


Alkanus vyrus labiau traukia apvalesnių formų moterys, rodo naujas tyrimas, kuriam vadovavo indų kilmės mokslininkas, nustatęs, kad alkis gali pakeisti patrauklumo suvokimą.

Gurgiant pilvui, tiek vyrus, tiek moteris labiau traukia didesnių apimčių žmonės, nustatė mokslininkai iš Vestminsterio universiteto, rašo financialexpress.com.

Vyrai ypač būna linkę rinktis apkūnesnes moteris, jei yra alkani. Tuo tarpu moterys dairosi į stambesnio sudėjimo, tvirtesnius vyrus, rodo tyrimas.

Tačiau mokslininkai pažymi, kad pavalgius ir numalšinus alkį, žmonės gali jaustis kitaip, praneša „The Telegraph“.

Psichologas Virenas Swami iš Vestminsterio universiteto 266 vyrams rodė virtinę moterų piešinukų ir prašė įvertinti jų patrauklumą.

Vyrai, kurie buvo alkani, rinkosi stambesnes moteris.

„Alkis gali pakeisti jūsų suvokimą, kas yra patrauklu. Jeigu vyrai yra alkani, jiems labiau patinka moterys su kiek didesniu krūtinės dydžiu. Tuomet jie apskritai renkasi šiek tiek didesnes moteris“, – per Čeltenhamo mokslo festivalį sakė V. Swami.

Psichologas mano, kad alkani žmonės nesąmoningai ieško partnerių, kurie padėtų jiems prasimaitinti, o apkūnumas yra ženklas, kad tokie asmenys sėkmingai susiranda maisto.

Tačiau profesorius Garethas Lengas iš Edinburgo universiteto tvirtina, kad šis fenomenas gali pasireikšti dėl to, kad ta pati smegenų sritis, kuri kontroliuoja alkį, yra atsakinga ir už libido.

delfi.lt