© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai nustatė: apie save daug kalbantys žmonės dažniau serga depresija


Žmonės, dažnai vartojantys žodelius „aš“, „mano“, „man“ ir pan., dažniau serga depresija ir nerimo sutrikimais, nustatė Vokietijos Kaselio universiteto mokslininkai, rašo dailymail.co.uk.

Vokiečių mokslininkai, vadovaujami daktaro Johanneso Zimmermano, apklausė 15 vyrų ir 103 moteris. Dauguma apklaustųjų sirgo depresija ir nerimo sutrikimais.

Tyrėjai klausinėjo žmones apie jų praeitį, meilės ryšius ir savęs suvokimą, rašoma laikraštyje „Medical Daily“.

Jie nustatė, kad tie asmenys, kurie dažnai vartodavo žodelį „aš“, būdavo labiau prislėgti, be to, patirdavo daugiau tarpasmeninio bendravimo sunkumų, pavyzdžiui, bendraudami žmonių grupėje. Tokie žmonės dažniau siekdavo dėmesio ir nemokėdavo būti vieni.

Tuo tarpu žmonės, kurie dažniau sakydavo „mes“, santykiuose su aplinkiniais geriau išlaikydavo deramas socialines ribas, bet jų socialinis gyvenimas tebebūdavo normalus.

„Pirmuoju asmeniu vartojant įvardžių vienaskaitą, akcentuojama žmogaus individualybė, o pirmuoju asmeniu vartojant įvardžių daugiskaitą, pabrėžiama, kad žmogus yra socialinių ryšių dalis“, – sakė J. Zimmermanas. Jis mano, kad žmonės, vartojantys vienaskaitinius įvardžius, junta didesnį dėmesio poreikį.