wikipedia.org nuotr.

Mokslininkai nustatė: apyniai gerina smegenų veiklą


Atikę eksperimentus su pelėmis JAV mokslininkai nustatė, kad apyniuose esantis cheminis mikroelementas ksantohumolis gali turėti teigiamą poveikį smegenų veiklai. Mokslininkai įrodė, kad šis apyniuose aptinkamas flavonoidas pagerina jaunų pelių smegenyse vykstančias pažinimo funkcijas.  Mokslininkai viliasi, kad ksantohumolį bus galima pritaikyti metaboliniui sindromui gydyti – būklei, susijusiai su nutukimu ir aukštu kraujo spaudimu.

Tyrimui jie pasitelkė dideles ksantohumolio dozes – tokias, kurios paprastai neegzistuoja normalioje mityboje. Tačiau tai padėjo nustatyti, kad šis mikroelementas padidina jaunų gyvūnų gebėjimą prisitaikyti prie aplinkos pokyčių. Jų pažinimo lankstumas buvo išbandomas specialiai tam sukurtame labirinte. Po ksantohumolio terapijos greitai ir be klaidų įveikusios užduotį jaunesnės pelės pademonstravo didelę intelektinio tobulėjimo pažangą.

Visas straipsnis: http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/apyniuose-esantis-cheminis-mikroelementas-gerina-smegenu-veikla-650-457218#ixzz3F9Pfnq7h