wikipedia.org nuotr.

Mokslininkai nustatė: dauguma papūgų – kairiakojės


Tyrėjai nustatė, kad kai kurių rūšių papūgos gyvenimo pradžioje vienodai gerai naudojasi dešine ir kaire kojomis, tačiau ilgainiui pradeda teikti pirmenybę kuriai nors vienai iš jų. Australijos mokslininkai išsiaiškino, kad beveik visos jų tirtos papūgos labiau linkusios naudotis kaire koja ir akimi, o ne dešine.

Straipsnyje, kuris buvo paskelbtas mokslo žurnale „Biological Letters“, nurodoma, kad C.Brownas ir jo kolegos ištyrė apie 320 papūgų, priklausančių 16-ai Australijoje paplitusių rūšių, siekdami nustatyti, kuria akimi paukščiai dažniau apžiūri potencialų lesalą. Galiausiai jie išsiaiškino, kad apie 47 proc. papūgų labiau linkusios naudotis kaire koja ir akimi, 33 proc. – dešine, o likusios vienodai naudodavosi abiejų pusių galūnėmis ir akimis.

Žmonių dešiniarankiškumą arba kairiarankiškumą lemia tai, kad kuris nors iš smegenų pusrutulių yra labiau išlavėjęs – šis reiškinys vadinamas lateralizacija. Tačiau panašu, kad papūgų gebėjimas naudotis galūnėmis nepriklauso nuo skirtingo smegenų pusių išlavėjimo.

visą straipsnį skaitykite 15min.lt