Mokslininkai nustatė: gimimo eiliškumas formuoja asmenybę


Mokslininkai nustatė, kad asmenybė neretai priklauso nuo gimimo eiliškumo. Mokslininkai išskyrė pirmagimių, vidurinių vaikų, jaunėlių ir vienturčių savybes. Jei vaikų metų skirtumas didelis, jaunesnysis vaikas gali prisiimti pirmagimio, o ne vidurinio ar jauniausio vaiko rolę.

Pirmagimiai būna linkę į perfekcionizmą, nes juos to išmoko tėvai, kurie nerimaudami stengiasi savo pirmuoju vaiku rūpintis tobulai. Vaikai dėl to nusprendžia, kad patys turi būti tobuli. Kai pirmagimiai būna vaikai, jie paprastai neblogai bendrauja su suaugusiais. Šie vaikai neretai būna pernelyg atsargūs. Jie mėgsta kontroliuoti ir dažnai mano, kad yra geresni už kitus. Šie vaikai paprastai daug pasiekia visose srityse – mokykloje, darbe ir kitur. Jie dirba nuosekliai ir mėgsta laimėti.

Vidurinieji vaikai būna supratingi, linkę bendradarbiauti ir lankstūs. Viduriniams vaikams šeimoje neretai trūksta dėmesio, todėl jie atsigriebia būdami su draugais. Vidurinis vaikas paprastai būna visiškai kitoks, nei vyriausias ir jauniausias šeimoje. Jie mėgsta darbą, kuriame gali pasireikšti puikūs derėjimosi ir bendravimo sugebėjimai, kurie išsivystė šeimoje, tarpininkaujant tarp vyriausio ir jauniausio vaiko.

Kai tėvai rūpinasi jauniausiu vaiku, jie jau pasitiki savimi, todėl būna lankstesni. Jauniausias vaikas gauna daugiau laisvės, nei jo broliai ar seserys. Jie išmoksta patikti miniai dėl savo žavumo. Jaunėliai, kaip ir pirmagimiai, jaučiasi ypatingi.

Vienturčiai auga apsupti suaugusiųjų, todėl paprastai patys būna labiau suaugę. Jie taip gali įgauti svarbių žinių. Jie praleidžia daug laiko vieni, todėl būna kūrybingi ir pasitikintys savo nepriklausomybe. Vienturčiai turi daug bendro su vyriausiais ir jauniausiais vaikais.

Cituojamą straipsnį skaitykite lrytas.lt