Mokslininkai nustatė, kad saikingas alkoholio vartojimas stiprina imunitetą


Tyrimo rezultatai atskleidė, kad beždžionės labai panašios į žmones dar vienu aspektu – alkoholio vartojimu. O tyrimo metu saikingai jį vartojusios pagerino savo imuninę sistemą ir kraujagyslių bei širdies funkcijas.

Mokslininkai tyrimui pasirinko Bengališkąsias beždžiones, nes jų imuniteto sistema labai panaši į žmonių. Iš viso buvo ištirta 12 žinduolių ir tyrime naudotas 4 procentų etanolio tirpalas. Tyrėjai vakcinavo beždžiones nuo raupų. Vėliau jas paskistė į dvi grupes – viena grupė turėjo priėjimą prie etanolio tirpalo, o kitos tik prie paprasto vandens ir cukraus tirpalo. Taip pat viso tyrimo metu, buvo reguliariai maitinamos ir galėjo gerti kiek nori vandens.

Tyrėjai 14 mėnesių stebėjo suvartojamą etanolio mišinio kiekį. O vakcina tyrimo metu gyvūnams vėl buvo suleista praėjus 7 mėnesiams po tyrimo pradžios.

Prieš alkoholio vartojimą gyvūnų vakcinacijos rezultatai buvo panašūs. Tačiau po tyrimo šie rezultatai grupėse labai skyrėsi. Daugiau išgeriančių beždžionių reakcija į vakcinas sumažėjo. Bet dar įdomiau, kad saikingai vartojančios ne tik geriau reagavo į vakcinas lyginant su pirma grupe, bet ir sustiprino savo imunitetą.

Pagal alkoholio suvartojimą beždžiones galima suskistyti į dvi grupes. Pirmoji grupė – daugiau išgeriančių, jų organizme vidutiniškai būdavo daugiau nei 0,08 promilės alkoholio. O kitoje grupėje vyravo saikingas girtumo laipsnis nuo 0,02 iki 0,04 promilių.

„Kaip ir žmonės Bengališkosios beždžionės parodė labai skirtingus gėrimo įpročius, vienos beždžionės gėrė labai daug, o kitos saikingai“, – pasakoja tyrimo autorius ir Oregono universiteto profesorius Ilhemas Messaoudis

„Jeigu jūsų šeimoje kas nors vartojo arba vartoja per daug alkoholio, mes nerekomenduojame jums gerti, kad pagerintumėte savo imunitetą, tačiau vidutiniškai vartojančiam žmogui, kuris, pavyzdžiui, suvartoja taurę vyno per pietus toks būdas gali padėti pagerinti imuninę sistemą bei širdies ir kraujagyslių darbą“, –  pasakojo I. Messaoudi.

„Atrodo, kad kai kurie saikingo gėrimo privalumai gali būti susieti su mūsų imuninės sistemos gerinimu“, – tyrimo rezultatus apibendrino Oregano universiteto vyr. mokslininkė Kathy Grant.

Tyrėjai taip pat pabrėžė, kad piktnaudžiavimas alkoholiu buvo žalingas beždžionių imuninei sistemai tiek pat, kiek ir besaikis alkoholio vartojimas žmonėms.

Toliau planuojama ištirti, kodėl imunitetas taip reaguoją į saikingą alkoholio vartojimą, o tai gali padėti sukurti preparatą, kuris būtų alternatyva alkoholio nevartojantiems asmenims, nes suteiktų tokį patį efektą.

Šį tyrimą atliko Oregano Sveikatos ir Mokslo universitetas, o paskelbė žurnale „Vaccine“.