Mokslininkai nustatė, kada geriausia mažylį pratinti prie puoduko


Mokslininkų atlikti tyrimai liudija apie tai, jog geriausias metas vaiką atpratinti nuo sauskelnių ir pratinti prie puoduko – nuo 27 iki 32 mėnesių amžius. Vaikai, kurie buvo sodinami ant puoduko sulaukę 32 mėnesių amžiaus, dažnai nuo 4 iki 12 metų turėdavo šlapimo nelaikymo problemą.

Tuo tarpu, jeigu mažylį pratindavo prie naktipuodžio anksčiau 27 mėnesių amžiaus, paprastai tėvai jokių teigiamų rezultatų negaudavo. Ir kiti tyrimai įrodė, jog per ankstyvas pratinimas prie puoduko tik uždelsia šį procesą.

Mokslininkai apklausė 157 tėvus, kurių šeimose vaikai nuo 4 iki 12 metų amžiaus turėjo šlapimo nelaikymo problemą. Tėvai turėjo atsakyti, kokiame amžiuje vaiką mokino pratinti prie puoduko ir kokį metodą taikė. Gauti atsakymai buvo lyginami su atsakymais 58 kitų šeimų, kurių vaikai neturėjo problemų su šlapimu. Buvo lyginami net gi tokie veiksniai kaip amžius, lytis, rasė ir t.t.

Rezultatai parodė, jog vaikai, kurie turėjo šlapimo nelaikymo problemą, prie puoduko buvo pratinami vidutiniškai sulaukę 31,7 mėnesių amžiaus. O vaikai, neturintys šios problemos – 28,7 mėnesių amžiaus.

Cituojamą straipsnį skaitykite čia