Mokslininkai nustatė kada reikia keltis


Pagal naujausius mokslininkų tyrimus, kiekvienam žmogui 5–8 valandą ryto būdingas hormonų sistemos suaktyvėjimas. Būtent tuo galima paaiškinti keistą fenomeną, kad tuo metu atsikėlęs žmogus, net pamiegojęs vos 2–3 valandas, gali jaustis žvalus ir visą dieną nenorėti miego.

Žmogaus hormonų sistemos aktyvumas savo piką pasiekia 8 valandą ryto. Tuo metu adrenalino kiekis kraujyje būna didžiausias. Maksimalus testosterono lygis taip pat nustatomas 7–9 valandą ryto. Galima užtikrintai pasakyti, kad kiekvieno žmogaus organizmas ląstelių lygmenyje yra užprogramuotas keltis anksti rytais.

Mokslininkai tvirtina, kad naudingiausia pabusti 6–7 ryto. Tai būtina, kad hormonų audros vyktų tuo metu, kai mes būdraujame. Tada mūsų nuotaika bus gera ir įgausime naujų jėgų visai dienai.

Kaip ištverti tas pirmąsias pabudimo minutes ir prisiversti išlipti iš lovos? Mokslininkai pataria pasirinkti savo individualų kėlimosi laiką. Juk dauguma iš mūsų ir taip žino, kaip jam geriausia išsibudinti. Vienam reikia nusistatyti žadintuvą lygiai šeštai valandai, kitam geriau pabusti 6.04. Kartais tos keturios minutės nulemia žmogaus savijautą visai dienai.

Taip pat svarbu surasti savo žadintuvą, savo melodiją, kuri neerzintų ir nesukeltų streso. Žinoma, nuo laukinio kauksmo ar čaižaus zvimbimo lengviausia pabusti, tačiau emocinė savijauta nuo to nukentės.

Netingėkite pasirinkti sau optimalią melodiją, kuri nesukeltų diskomforto ar baimės jausmo. Šiais laikais žadintuvų pasiūla tikrai didelė ir galima surasti įvairiausių variantų: nuo mėgstamų dainų iki psichologų išbandytų raminančių melodijų, lietaus, paukščių garsų.

Rytinio skambučio parinkimas – individualus dalykas. Gyvenantiems šalia miško ar parko paukščių garsai netiks, jie nepadės pabusti. Šeimoms, kurios augina vaikus, nepatartina pasirinkti vaikų juoko ar vaikiškų melodijų, nes jų poveikis bus priešingas – migdantis.

Maloni dienos pradžia palankiai veikia psichiką ir sukuria gerą nuotaiką visai dienai, todėl labai svarbu surasti sau idealų žadinimo būdą.

alfa.lt