Mokslininkai nustatė: katės nei myli, nei gerbia savo šeimininkų


Linkolno universiteto Didžiojo Britanijoje tyrimo metu nustatyta, kad katės savo šeimininkų nemyli taip, kaip šunys. Tai galima paaiškinti kačių santykių su žmogumi evoliucija. Žmonija šunis pradėjo prisijaukinti prieš 32 tūkst. metų. Tai galėtų paaiškinti artimą šių dviejų rūšių ryšį – abi jos kelias dešimtis tūkstančių metų kartu vystėsi.

Tuo tarpu katės su žmonėmis pradėjo gyventi vos prieš 9 tūkst. metų. Tačiau ir tuomet jos daugiausiai laiko praleisdavo besišlaistydamos tarp lauko ir namų bei gaudydamos peles. Tai žymiai silpnesniais ryšiais jas susiejo su žmonėmis. Tuo tarpu žmogus su šuniu kartu medžiojo, valgė ir šalia miegojo.

Dar daugiau – žmonės šunis, kurie gali tapti jų kompanionais, rinkosi pagal gerąsias jų savybes. Kuo vienos rūšies šunys yra lengviau dresuojami ir paklusnesni, tuo jie būdavo dažniau pasirenkami. Tuo tarpu katės pačios rinkdavosi šeimininkus.

Žmogus šunis prisijaukino tam, kad jie vykdytų tam tikras funkcijas visuomenėje – ganytų, saugotų gyvulius, apgintų nuo plėšrūnų. Katės žmones pasirinko kaip maisto tiekėjus – tiek to, kurį jos tiesiogiai gauna iš žmogaus, tiek dėl graužikų, kurie įsikuria žmogaus gyvenamoje erdvėje.

Kitaip sakant, jeigu santykiai tarp žmogaus ir šuns gali būti apibūdinami kaip abipusė būtinybė, katė su žmogumi apsigyveno tik dėl to, kad tai jai naudinga.

Visą straipsnį skaitykite: http://www.15min.lt/naujiena/gyvunu-klubas/kita/mokslininkai-atskleide-tiesa-apie-kates-jos-nei-myli-nei-gerbia-savo-seimininka-177-480502#ixzz3PuNbPc4Y