redorbit.com nuotr.

Mokslininkai nustatė: kava prailgina gyvenimą


Pernelyg didelis kofeino kiekis anksčiau buvo laikomas blogu dalyku, tačiau dabar mokslininkai tikina, kad kava gali prailginti gyvenimą, – praneša „The Daily Mail“.

Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo ištirta 400 tūkst. žmonių, kurių amžius nuo 50 iki 71 metų. Tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad kofeinas ne tik prailgina gyvenimą, bet ir padeda išvengti tokių ligų kaip insultas, diabetas, taip pat jis apsaugo nuo įvairių širdies sutrikimų, daugelio infekcijų ir kvėpavimo takų ligų. Deja, medicinos žurnale publikuoto tyrimo išvadose mokslininkai nurodo, kad nuo įvairių vėžio formų kofeinas apsaugoti negali.

Atliktame tyrime dalyvavo neįprastai daug žmonių: 229 tūkst. vyrų ir 173 tūkst. moterų, juos mokslininkai stebėjo nuo 1995 iki 2008 metų.

Studijos dalyviai buvo suskirstyti remiantis jų kavos gėrimo įpročiais tyrimo pradžioje. Mokslininkai pastebėjo, kad tie žmonės, kurie kavą gerdavo dažnai, buvo kur kas geresnės sveikatos nei tie, kurie kavos arba išvis negerdavo, arba ją gerdavo labai retai.

Mokslininkai vis dėlto abejoja ar sveikiausia kavos sudedamoji dalis yra kofeinas, jie tikina, kad kavoje apstu ir kitokių naudingų medžiagų, pavyzdžiui, magnio ir antioksidantų.

„Šis svarbus tyrimas tik dar kartą įrodė, kad 4–5 puodeliai kavos per dieną nėra taip jau nesveika, kaip buvo manyta iki šiol. Dabar paaiškėjo, kad toks kiekis kavos netgi turi naudos mūsų sveikatai.

Nors vertėtų atlikti ir dar daugiau tokio tipo tyrimų, tačiau jau dabar matome, kad ši studija pagrindžia ankstesnį tyrimą, kuriame mokslininkai išsiaiškino, kad kava nekenkia žmogaus organizmui. Vis dėlto nėščiom moterims patarčiau per dieną išgerti ne daugiau kaip 200 miligramus kavos“, – pataria vienas tyrimo autorių dr. Euanas Paulas.

15min.lt