wikipedia.org nuotr.

Mokslininkai nustatė, kodėl vyrams patinka lieknos moterys


Tarptautinė mokslininkų komanda atliko tyrimą, kurio tikslas – nustatyti ryšius tarp apkūnumo ir suvokiamo fizinio patrauklumo. Gera fizinė sveikata evoliucijoje derina dvi savybes – išlikimą ir gebėjimą daugintis. Buvo siekiama ištirti ar žiūrėdami į moterį ir laikydami ją fiziškai patrauklia, vyrai tik atliek mechanišką vertinimą, grindžiamą smegenyse suformuotu griežtu evoliucijos supratimu apie jos potencialą išlikti bei galimybes susilaukti sveikų palikuonių.

Mokslininkai ištyrė įspūdžius daugiau nei 1300 žmonių iš dešimties šalių – tiek vyrų, tiek moterų. Dalyviams buvo parodyta 21 nuotrauka, kuriose pavaizduotos skirtingo nutukimo lygio moterys. Jie buvo paprašyti sugrupuoti jas pagal fizinį patrauklumo lygį – nuo nepatraukliausios iki gražiausios.

Visose šalyse gyventojai (vyrai ir moterys), moterų atvaizdų fizinį patrauklumą įvertino labai panašiai. Labai lieknos, su kūno masės indeksu KMI-19 buvo įvertintos kaip patraukliausios. KMI didėjant virš šios vertės, vertintojams jos tapdavo vis mažiau patrauklios. Pasirodo, storesnius žmones dalyviai įvertino kaip vyresnius, o amžius savaime yra stiprus evoliucinio tinkamumo rodiklis.

Tokie duomenys rodo, kad mes taip labai mėgstame lieknas moteris, nes jas nesąmoningai sulyginame su jaunyste – KMI 17-20 atitinka 18-20 metų amžių, kuriame moterys maksimaliai vaisingos ir jų tikimybė susirgti yra minimali.