© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai nustatė, koks vaisius naudingiausias vyrų sveikatai


Ne paslaptis, jog vaisiai labai naudingi visų mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Dabar mokslininkai tvirtina sužinoję, koks vaisius atneša daugiausia naudos vyriškajai lyčiai. Mangas neretai vadinamas vaisių karaliumi. Ir tikrai ne dėl jo skonio ar tropinės prigimties, skelbia Mport.bigmir.net.

Pasirodo, jog skaisčiai geltonas mango minkštimas – puiki priemonė kovoje su įvairiais ligų sukėlėjais. Specialistai įvardijo tikslius atvejus, kada mangai itin veiksmingi.

1) Mangai prieš onkologines ligas
Manguose itin gausu antioksidantų – kvercetino, izokvercitrino, astragalino, fezitino, galio rūgšties ir kitų, kurie saugo žmogaus organizmą nuo storosios žarnos, krūties vėžio, leukemijos ir prostatos vėžio.

2) Mangai reguliuoja cholesterolio kiekį
Manguose labai daug vitamino C, pektino ir ląstelienos, kurie padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir išvengti daugelio ligų.

3) Mangai valo odą
Mango minkštimas padeda valyti odos poras, gerina kraujotaką, veidas tampa gaivesnis ir labiau švyti. Veido kaukės iš mango minkštimo tinka visiems odos tipams.

4) Mangai padeda atsikratyti antsvorio
Manguose gausu vitaminų ir kitų maistingų medžiagų, tad šie vaisiai aprūpina organizmą būtiniausiomis atsargomis ir suteikia sotumo jausmą. Be to, šiuose vaisiuose esanti ląsteliena gerina virškinimą, tad nesikaupia nereikalingos kalorijos ir greičiau dega riebalų sankaupos.

5) Mangai palengvina diabeto eigą
Diabetą palengvina ne tik patys mango vaisiai, bet ir lapai. Žmonėms, sergantiems šia liga, rekomenduojama verdančiame vandenyne pavirti 5-6 mango lapus, leisti viralui atvėsti, nukošti ir gerti. Šis gėrimas reguliuoja insulino kiekį organizme.

6) Mangas – puikus afrodiziakas
Mangas, dar žinomas kaip meilės vaisius, žadina geismą ir gerina vyrų lytinę funkciją.

7) Mangas naudingas akims
Ar žinote, kad manguose itin daug vitamino A? Viename puodelyje gabalėliais supjaustyto mango minkštimo yra net 25 proc. minėtojo vitamino dienos normos. Būtent dėl šios priežasties šis vaisius gerina regėjimą, padeda įveikti akių sausėjimo problemą, apsaugo nuo hemeralopijos (vištakumo).

8) Mangas gerina virškinimą
Manguose gausu fermentų, padedančių organizmui perdirbti baltymus.

9) Mangai apsaugo nuo šilumos smūgio
Jeigu jaučiate, jog saulės ir šilumos jums buvo per daug ir ryškėja pirmieji šilumos smūgio simptomai, jus gali išgelbėti gėrimas, kuriam pasigaminti jums prireiks vieno mango sulčių, ledukų ir valgomojo šaukšto medaus arba cukraus. Gautas gėrimas greitai atvėsins jūsų organizmą ir numaldys šilumos smūgį.

10) Mangai stiprina imuninę sistemą
Manguose esantis vitaminas C, A ir 25 skirtingi karotinoidai padeda išsaugoti imuninės sistemos sveikatą.


delfi.lt