Mokslininkai nustatė: melas kenkia sveikatai


Mokslininkai nustatė, kad mažiau meluojantys žmonės pasižymi ir geresne fizine, ir protine sveikata nei tie, kuri nuolat blefuoja.

10 tyrimo dalyvių, kurių amžius siekė nuo 18 iki 71 metų, buvo padalinti į dvi grupes: kontrolinę, kuri galėjo meluoti kaip įprasta, ir „nemeluojančią“, kuriai liepta 10 savaičių sakyti tik tiesą. Kol eksperimentas truko, kartą per savaitę tyrimo dalyviai atsakydavo į klausimus apie sveikatą, kartais jie tai darydavo prijungti prie poligrafo.

Tyrimas parodė, kad kai žmonės susilaikydavo nuo melavimo, per savaitę jų patiriamų fizinių negalavimų, tokių kaip skaudanti gerklė ar galva, skaičius sumažėjo trimis. Be to, lengviau buvo ir jų protams – mažų melų vengimas sumažino depresijų ir nerimo priepuolių skaičių.

Tačiau atsisakyti įpročio meluoti nebuvo lengva. Nemeluojantieji turėjo nuolat galvoti apie tai, ką kalba. Iš pradžių jie vis tiek kelis kartus per savaitę pameluodavo, tačiau tai vykdavo rečiau nei kontrolinėje grupėje.

Nemeluojantieji ne tik jautė mažiau nerimo ir depresijos bei rečiau skundėsi sveikatos sutrikimais, bet ir jautėsi laimingesni santykiuose.