Fotolia nuotr.

Mokslininkai nustatė: seksas lieknina


Gera naujiena nekenčiantiems sporto salių ir bėgiojimo ristele! Pasirodo, visa tai galima iškeisti į… energingus „pratimus“ nė nepakilus iš lovos…

Tyrėjai iš Kanados Kvebeko universiteto nustatė, kad valanda sekso padeda sudeginti tiek pat kalorijų, kiek pusvalandis jogos. Intymių santykių metu vidutiniškai vyrai per pusvalandį sudegina apie 120 kcal, moterys – 90 kcal. Be to, neverta pamiršti fakto, kad po sekso dauguma vyrų užplūsta energija, o ne nuovargis, kaip nulipus nuo bėgimo takelio.

Aišku, sulieknėti bėgant galima greičiau (tyrimas parodė, kad mylėdamiesi vyrai vidutiniškai sudegina 4,2 kcal per minutę, o bėgdami takeliu – 9,2 kcal, moteris – atitinkamai 3,1 kcal ir 7,1 kcal.) Tačiau atsakykite sau nuoširdžiai, kuris kalorijų deginimo būdas jums malonesnis?

Tyrėjai mėnesį trukusiame eksperimente pakvietė dalyvauti 20 heteroseksualių porų, kurių amžius – 18–35 metai. Joms buvo pasiūlyta pasimylėti kartą per savaitę ir ant bėgimo takelio praleisti 30 minučių. Buvo matuojama, kiek energijos žmonės išnaudoja abiem atvejais, taip pat mokslininkai fiksavo, kokį malonumą jie patiria. Tiek vyrai, tiek moterys nurodė, kad seksualinis malonumas buvo vertingesnis už 30 min. triūsą ant bėgimo takelio.

Taigi mokslininkų išvada būtų tokia: „Lytinis aktyvumas yra svarbi ir aktuali veikla, turinti įtakos psichinei, fizinei ir socialinei žmogaus sveikatai, taip pat jo gyvenimo kokybei. Be to, tai viena reguliariausiai praktikuojamų veiklų per visą žmogaus gyvenimą, todėl svarbu šią sritį moksliškai patyrinėti.“

ji24.lt