gizbot.com nuotr.

Mokslininkai nustatė: seksualias nuotraukas FB talpinančios moterys laikomos mažiau kompetentingomis


Merginos ir jaunos moterys, kurios talpina seksualias, atviras nuotraukos socialiniuose tinklalapiuose „Facebook“ ir kt., tos pačios lyties atstovių laikomos mažiau fiziškai ir socialiai patraukliomis ir ne itin kompetentingomis atlikti įvairius darbus, rodo Oregono valstybiniame universitete atliktas tyrimas.

„Tai akivaizdi kaltinamoji išvaizda nuotraukoms socialiniuose tinklalapiuose“, – teigė psichologijos profesorė Elizabeth Daniels.  Anot jos, publikuojančios seksualias nuotraukas rizikuoja sulaukti neigiamos tos pačios lyties atstovių reakcijos, o publikuojančioms ne tokias atviras nuotraukas gali pristigti vaikinų ir vyrų dėmesio.

Tyrimui E. Daniels sukūrė du fiktyvius „Facebook“ profilius – 20 m. Amandos Johnson. Abiejose versijose Amandai tariamai patiko atlikėja Lady Gaga, knygos, kaip antai, „Saulėlydis“, romantiškus filmus – viskas, kas patiktų tokio amžiaus merginai. Vienintelis skirtumas tarp profilių buvo nuotrauka. 

Seksualioje nuotraukoje „Amanda“ vilki trumpą raudoną suknelę su ilgu skeltuku vienoje pusėje, pro tarpą matosi prisegamos kojinės kraštelis. Neseksualioje nuotraukoje ji mūvi džinsus, marškinėlius trumpomis rankovėmis, ant kaklo užsuktas šalikėlis dengia krūtinę.

Tyrime dalyvavo 58-ios 13 – 18 m. amžiaus merginos ir 60 jaunų moterų, kurios nebesimoko mokykloje – 17 – 25 m. amžiaus. Joms atsitiktine tvarka parodė vieną arba kitą profilį ir paprašė įvertinti Amandos patrauklumą (man ji atrodo graži), socialinį patrauklumą (manau, ji galėtų būti mano draugė) ir kompetentingumą profesinėje srityje (tikiu, kad ji puikiai atliktų savo darbą) 7 balų skalėje, 1 reiškė žemą įvertinimą, 7 – didelį.

Visose trijose kategorijose neseksualus profilis sulaukė geresnių įvertinimų. Didžiausias skirtumas buvo kompetencijos srityje, tai rodo, kad dėl seksualios nuotraukos iš karto buvo nuvertinti jaunos moters gebėjimai.

Tyrimu norėta jauniems parodyti, kokių padarinių gali turėti jų įrašai socialiniame tinklalapyje. Tėvai ir mokytojai turėtų nuolat pasikalbėti su paaugliais apie jų elgesį internete, siūlo E. Daniels.

Visas straipsnis: http://www.delfi.lt/gyvenimas/karjera/tyrimas-seksualias-nuotraukas-fb-talpinancios-moterys-laikomos-maziau-kompetentingomis.d?id=65368294#ixzz38frdNUs0