commons.wikimedia.org nuotr.

Mokslininkai nustatė: trankesnė muzika padeda darbui


Northwestern“ universiteto mokslininkai nustatė, kad muzika su daug bosinių instrumentų žmogų verčia jaustis labiau savimi pasitikinčiu, rašo „The Business Insider“.

Muzika geba ne tik suteikti pramogą, bet ir žmonėms gali sukelti tikros valdžios pojūtį, teigia tyrimui vadovavęs profesorius Dennisas Y. Hsu.

Vieno iš eksperimentų metu 78 žmonės klausė 2 minučių trukmės instrumentinės muzikos. Daliai jų kūrinys buvo leidžiamas su bosinių instrumentų garsais, daliai jie buvo nutildyti. Po to jie turėjo įvertinti savo savijautą – ar jaučiasi galingi, dominuojantys, pasiryžę. Taip pat turėjo skalėje įvertinti, kaip stipriai jie jaučia teigiamas emocijas (laimę, jaudulį, entuziazmą).

Paaiškėjo, kad kūrinį su bosiniais instrumentais klausę žmonės jautėsi galingesni ir ryžtingesni nei „lengvesnę“ muziką klausiusieji.

Mokslininkai mano, kad taip yra dėl to, jog žemi garsai siejami su valdžia. Pavyzdžiui, prisiminkite aktorių Jamesą Earlą Jonesą, kai jis vaidino Darthą Vaderį „Žvaigždžių karuose“. Taip pat tyrimai rodo, kad vadovai su žemesniais balsais uždirba daugiau.

Visas straipsnis: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/muzika/norite-geriau-dirbti-klausykite-roko-ir-metalo-284-445635#ixzz39zthTwA1