Mokslininkai nustatė: valdžia sugadina net ir pačius geriausius


„The Leadership Quarterly“ leidinyje publikuotas tyrimas skirtas išsiaiškinti, ar valdžia prisideda prie vadovų korumpuotumo, rašo alphagalileo.org.

Šio tyrimo autoriai pritaikė eksperimentinius metodus, siekdami nubrėžti ribą tarp situacinio ir individualaus komponento, o taip pat ir nustatyti, ar valdžia skatina korumpuotumą, ar korumpuoti asmenys yra linkę siekti valdžios.

Tyrimo dalyviai buvo įtraukti į „diktatoriaus žaidimą“: jiems buvo suteikta galimybė pilnai kontroliuoti jiems patiems ir jų komandų nariams išmokamus pinigus. Taip pat jie galėjo spręsti dėl visuomenei palankių ir nepalankių sprendimų priėmimo.

Šis tyrimas parodė, kad tie, kas buvo įvertinti kaip mažiau sąžiningi, buvo labiau linkę į korumpuotumą nuo pat pradžių. Tačiau laikui bėgant net ir tie, kurie iš pradžių buvo vertinami kaip labai sąžiningi, nevengė savanaudiškų sprendimų.

Visą straipsnį skaitykite: http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/moksliskai-patvirtinta-valdzia-sugadina-net-ir-pacius-geriausius.d?id=66027320#ixzz3FFjzwEcc