wikipedia.org nuotr.

Mokslininkai nustatė: vienatvė silpnina imuninę sistemą


Mokslininkai ir psichologai iš viso pasaulio, remdamiesi tyrimų rezultatais, priėjo išvadą, kad vienatvės jausmas silpnina organizmo imuninę sistemą ir skatina įvairių rūšių susirgimus. Amerikiečių psichologai nustatė keistą dėsningumą. Anot jų, jeigu žmogus kuriam laikui palieka savo gimtuosius namus arba šeimą, tai jo imunitetas gerokai nusilpsta, o spaudimas ima „šokinėti“.

Mokslininkų tyrimai pagrįsti teorine baze, pagal kurią šie procesai vyksta genetiniu lygmeniu. T. y. nuolatinėje vienatvėje gyvenančio žmogaus DNR funkcionuoja taip, tarytum jis būtų ekstremalioje padėtyje. Imuninė sistema „įjungia maksimalią apsaugą ir bet kokio žmogiško kontakto atveju blokuoja bakterijas ir virusus. Be to, vienišų žmonių ląstelės ir genai, atsakingi už imunitetą ir uždegiminius procesus, veikia visu pajėgumu, todėl padidėja rizika susirgti.

Mokslininkai tvirtina, kad žmogus paprastai turėtų stengtis būti malonioje aplinkoje. Jeigu jis atsiduria, kaip sakoma, ne savo kailyje, jį apima tos pačios vienatvės baimė, jo savijauta pablogėja. Todėl bloga kompanija organizmui yra žalinga. Jeigu žengsite per gyvenimą su vienatvės jausmu, tai po kurio laiko visus aplinkinius pradėsite suvokti kaip pavojaus šaltinius. Tai ir bus pradinė psichinio sutrikimo stadija.

Cituojamą straipsnį skaitykite alfa.lt