mirror.co.uk

Mokslininkai nustatė: žemaūgiai vyrai geriau pasirūpina moterimis


Aukšti vyrai veda anksčiau už kitus, tačiau santuoka su jais ne tokia ilgaamžė, kaip su ūgiu nepasižyminčiais vyriškiais – teigia amerikiečių mokslininkai.

Buvo ištirta, kad žemesni vyrai skiriasi kur kas rečiau už vidutinio ūgio ir aukštaūgius vyrus. Be to, žemo ūgio vyrai dažniau veda kur kas jaunesnes moteris ir geriau jas aprūpina.

„Tai dar kartą įrodo, kad tokie vyrai savo žemą ūgį iš visų jėgų bando kompensuoti didesniu uždarbiu, o aukšti vyrai mažiau stengiasi dėl moterų, nes yra įpratę gauti dėmesio tiesiog dėl savo išvaizdos“, – teigia Niujorko sociologas Daltonas Conley.

Naujausi tyrimai atskleidė, kad santuokos patikimumui ypač svarbus vyro ūgis, jis turi reikšmės pasiskirstant buities darbus ir šeimos pajamas. Namų ūkyje moterims labiau linkę padėti aukštesni, o štai jas viskuo aprūpinti – žemesni vyrai. Jie dažniausiai yra ir labiau išsilavinę už aukšatūgius.

Žemo ūgio vyrai dažniausiai renkasi sau lygias arba aukštesnes žmonas, aukšti elgiasi atvirkščiai – jiems mielesnės smulkios ir žemos moterys.

Follow us: @15minlt on Twitter | 15min on Facebook