wikipedia.org nuotr.

Mokslininkai nustatė: žmogus kambarį papildo 37 mln. bakterijų


Vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų, rodo žurnale „Indoor Air“ paskelbtas tyrimas. Didžioji dalis bakterijų pakeliamos nuo žemės, kur jas paliko anksčiau buvusieji kambaryje, praneša „Discovery News“.

„Mes gyvename mikrobų sriuboje, o pagrindinė jos sudedamoji dalis – mūsų pačių mikroorganizmai“, – teigė tyrimo autorius, aplinkos inžinierius Jordanas Peccia iš Jeilio.

„Žmonės daugiausiai pakelia į orą tai, kas buvo nusėdę prieš tai. Paaiškėjo, kad grindų dulkės yra pagrindinis bakterijų, kuriomis mes kvėpuojame, šaltinis“, – pridūrė jis.

Šis naujausias tyrimas – pirmasis bandymas apskaičiuoti, kaip vieno žmogaus buvimas veikia patalpoje esančių biologinių aerozolių (mikroorganizmų) lygį.

Anot J. Peccia, patalpose, kuriose yra kilimai, mikroorganizmų kiekis yra ypač aukštas, tačiau jis pažymėjo, kad tai nebūtinai reiškia, jog kilimus reiktų pašalinti. Gera žinia tai, kad vos keli mikroorganizmai, randami patalpose, gali sukelti infekcijas, tačiau mokslininkas pridūrė: „Visomis tomis infekcinėmis ligomis, kuriomis sergame, mes užsikrečiame būdami patalpose.“

Cituojamą straipsnį rasite technologijos.lt