technorati.com nuotr.

Mokslininkai: seksas mirtinai pavojingas kavos mėgėjams


Nyderlandų mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad kava ir seksas – mirtingai pavojingas derinys, ypač vyresnio amžiaus žmonės.

Mat išgėrus stiprios kavos, padidėja kraujospūdis. O seksualiai susijaudinus, padidėja tikimybė, jog gali trūkti galvos kraujagyslė ir kraujas įsilies į smegenis. Kitas rizikos faktorius – sloga, tačiau ne pats šis negalavimas, o mėginimas išsišnypšti. Nes tada taip pat padidėja kraujospūdis. Specialistai ištyrė 250 pacientų ir atskleidė net aštuonis padidintos rizikos faktorius, dėl kurių žmogus gali mirti patyręs insultą, praneša BBC.

Priveda prie netikėto ir staigaus kraujospūdžio padidėjimo

Utrechto universiteto medicinos centro mokslininkai nustatė, kad daugiau kaip 10 proc. pacientų patyrė insultą neribotais kiekiais gerdami kavą. Nors kofemanai rizikuoja susirgti šia liga tik 1,7 kartų dažniau nei kiti, tačiau tai bene labiausiai paplitęs rizikos fatkorius.

Tuo tarpu netikėtas ir staigus emocijų pliūpsnis, pavyzdžiui, kaip ir labai stiprus išgąstis, padidina insulto riziką daugiau kaip 23 kartus, tačiau tik 2,7 proc. pacientų atsiduria ligoninėje dėl tokios priežasties. “Šie faktoriai priveda prie netikėto ir staigaus kraujospūdžio padidėjimo ir išprovokuoja smegenų kraujagyslių aneurizmą – nenormalų kraujagyslės dalies išsiplėtimą, kuris dažnai baigiasi insultu”, – paaiškino tyrimo vadovė, neurologė Monica Black.

Geriau atsisakyti kavos, norintiems turėti intymių santykių

Anot mokslininkės, dėl galvos smegenų kraujagyslių aneurizmo kenčia kas 50 žmogus, nors ir nedaugeliui iš jų gali išsilieti kraujas į smegenis. Tačiau norint sumažinti insulto riziką, M. Black primygtinai rekomenduoja atsisakyti kavos, norintiems turėti nuolatinių ir saugių intymių santykių. Žinia, padidėjusio kraujospūdžio priežastys gali būti ir antsvoris, rūkymas bei sėdimas gyvenimo būdas.

Pranešama, kad kiekvienais metais Nyderlanduose 150 tūkst. žmonių patiria insultą, iš jų 29 tūkst. išsilieja kraujas į smegenis. Tai įvyksta, kai įtrūksta susilpnėjusi aneurizmos kraujagyslė, sukelianti rimtą smegenų pažeidimą ar net mirtį.

diena.lt