Flickr nuotr.

Mokslininkai: sunkiausia diena – ne pirmadienis


Britų mokslininkai paneigė mitą, kad sunkiausia savaitės diena – pirmadienis. Iš tikrųjų, fiziniu ir emociniu atžvilgiu sunkesnis pasirodė esąs antradienis. Tai patvirtino apklausos su biurų darbuotojais.

Atlikdami tyrimus mokslininkai apklausė tris tūkstančius britų. 53 proc. tyrimo dalyvių prisipažino, kad pirmadieniais jie per daug „nesiplėšo“ darbe, atideda visas sunkias užduotis rytdienai. Didžiąją dalį šios dienos jie užsiima bet kuo, tik ne tiesioginiu darbu.

Tokią elgseną mokslininkai aiškina tuo, kad žmonės po savaitgalio būna nepasirengę staigiai pakeisti poilsio režimo ir pasinerti visa galva į darbus. Dėl to daugiausia darbų jie atideda kitai dienai ir antradienį stengiasi atsigriebti už prarastą laiką.

Stresinės įtampos pikas, anot mokslininkų, būna antradienį 11.45 val. Šiuo momentu žmonės susiduria su maksimaliu krūviu ir galutinai įsijungia į darbą.

„Antradienis būna didžiausio streso ir darbinio krūvio diena. Dauguma net atsisako pietų, suvokdami, kad per savaitę teks įveikti milžinišką darbų apimtį“, – komentavo situaciją tyrimų vadovas sociologas Graeme Wattersas.

Ekspertai įspėjo, kad toks darbo stilius gali neigiamai atsiliepti sveikatai, nes žmogus reguliariai patiria stresą. Ypač jautri stresui ir pažeidžiama yra virškinimo sistema.

Pagal apklausos duomenis, daugiau kaip pusė respondentų prisipažino, kad jiems tenka reguliariai užtrukti darbe ir jausti nuolatinę įtampą visą savaitę.

Alfa.lt