Flickr nuotr.

Mokslininkai suskaičiavo šypsenas


 

Britų mokslininkai apskaičiavo, kad per dieną suaugęs žmogus vidutiniškai nusišypso septynis kartus, tačiau į šį skaičių įtrauktos ir netikros šypsenos. Pasirodo, dažniausiai suvaidinti šypseną priverčia darbo vadovas, kuriam bent kartą per susitikimą nusišypso kiekvienas žmogus. Mokslininkai primena, kad net ir nenatūrali šypsena teigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną ir padeda atsikratyti įtampos bei streso.

Pasak mokslininkų, šiuolaikiniai žmonės šypsosi per retai. „Paskaičiuokime, kiek per dieną sutinkame žmonių, matome, mus linksminančios informacijos, patiriame smagių įvykių, o nusišypsome tik septynis kartus“, – sakė Louise Marks, viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių. Buvo apskaičiuota, kad patys optimistiškiausi žmonės per dieną nusišypso apie vienuolika kartų, o didžiausi pesimistai – vidutiniškai vieną kartą per dieną.

20 proc. tyrime dalyvavusių žmonių prisipažino, kad yra nusišypsoję itin netinkamomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, per laidotuves. Daugiau nei 50 proc. žmonių prisiminė nusišypsoję per audringą ginčą su antrąja puse. Tokios netikėtos šypsenos per ginčus, parodė ankstesni tyrimai, sutirpdo partnerių širdis ir ginčytis poros nustoja. „Šypsotis reikia dažniau, nes šypsena teigiamai veikia mūsų savijautą ir aplinkinius“, – priminė L. Marks.

alfa.lt