notable.ca

Mokslininkai: uždarumas kenkia sveikatai


Amerikos psichologai, ištyrę grupę studentų, nustatė, kad tarp pažiūrų į gyvenimą ir fizinės sveikatos esama ryšio. Mokslininkai pastebėjo, jog žmonės kurie, būdami 25-erių metų, į gyvenimą žiūrėjo pesimistiškai, sulaukę 60-ies, sirgo sunkiomis ligomis. Jau senokai nustatyta, kad kuo dažniau ir kuo stipresnius stresus patiria žmogus, tuo dažniau ir sunkiau serga.

Taip pat pastebėta, kad šeimų, kur suaugusieji ir vaikai kasdien pykstasi, nariai dažniau serga peršalimo ligomis ir gripu. Taigi, stresas atveria duris ligoms.

Olandijos mokslininkai analizavo miokardo infarktu sirgusių žmonių šeimyninį gyvenimą ir pastebėjo, kad jų namuose buvo nuolat riejamasi, nesutariama su savo antra puse, vaikais ir uošviais. Barniai neišvengiami daugelyje šeimų. Bet yra manoma, kad infarkto rizika padidėja, kai konfliktai ilgą laiką užgniaužiami.

Laimei, žmogaus organizmas suranda būdų pasipriešinti stresams. Vienas jų – atvirumas. Seniai pastebėta, kad uždaro būdo, slapukiški žmonės dažniau serga hipertonija ir net vėžiu.

Amerikos psichologai tyrė 25 studentus, kurių paprašė kasdien po 20 min. pasakoti apie savo nemalonumus. Jau po keturių “atvirumo” dienų buvo pastebėta, kad šių studentų imuninė sistema sustiprėjo.