„Scanpix“ nuotr. / V.A. Mozartas

Mokslininkė nustatė, kad šunims Mozartas patinka labiau nei „Iron Maiden”


Mozarto ir Chopino muzika puikiai ramina šunų nervus, o tokių metalo grupių kaip „Anthrax“ ir „Iron Maiden“ kūriniai priešingai – erzina keturkojus.

Tokią išvadą po keturis mėnesius vykusio tyrimo paskelbė Kolorado valstijos universiteto profesorė Lori Kogan. Psichologe universitete dirbanti L.Kogan stebėjo, kaip vienos gyvūnų prieglaudos šunys reaguoja į įvairių stilių muzikinius kūrinius, rašo denverpost.com.

Mokslininkė patalpose, kuriose buvo laikomi šunys, leisdavo 45 minučių trukmės muzikos įrašus ir kas penkias minutes fiksuodavo keturkojų elgesio pokyčius.

Leidinyje „Journal of Veterinary Behavior“ paskelbtose tyrimo išvadose L.Kogan teigia, kad girdėdami klasikinę muziką šunys jautėsi net geriau nei laikomi tyloje. Tad psichologė šunų prieglaudoms siūlo naudoti klasikinę muziką globotinių stresui mažinti. Pasak jos, tai pigi ir gana efektyvi priemonė šunų savijautai pagerinti.

L.Kogan taip pat perspėja prieglaudų darbuotojus vengti sunkiojo metalo grupių muzikos, kuri „šunims gali sukelti stresą ir nerimą“.

Mokslininkė ketina tęsti savo tyrimą ir planuoja išsiaiškinti, ar muzika gali padėti gyvūnams veterinarijos klinikose greičiau atsigauti po chirurginių operacijų.

15min.lt